Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malinois Clér Alké . .

22. 8. 2008

     Koncem června 2008 zemřela Klerinka - belgický ovčák malinois CLÉR ALKÉ. Narodila se 4.2.1993,  dožila se krásných 15ti let  a byla pro chov určitě velkým přínosem. Když jsem byla požádána, abych napsala do zpravodaje KCHBO za Klerinku nekrolog, najednou jsem si uvědomila, že o ní na Aibinky stránkách není ani zmínka.

     Když jsem se před dvěma lety rozhodovala, zda si pořídit dalšího psa nebo ne, byla jsem víceméně náhodou  nasměrována na holandské ovčáky. Když jsem zjistila, že Aibinka je narozená ve stejný den a měsíc jako Klerinka, zřejmě to přispělo k rozhodnutí  si ji přivézt domů. Většině lidí se to asi bude zdát dětinské, ale připadalo mi, že takové náhody se moc často nedějí a že tam Aibinka do 4,5měsíců čekala na mě. Klerinka ji vzala s nevolí na milost a Aibinka se kupodivu přes svou někdy svéráznou povahu nepokoušela převzít velení. 

     Klerinka byla ke psům nevrlá a většinou se nekamarádila. K lidem bývala přátelská a za oblíbený tenisák nebo piškot byla ochotná ke všemu. Byla výborná klidná stopařka, poslušnost  včetně překážek milovala.  Měla zkoušky ZVV2,IPO1,ZPS1 a spoustu záchranářských zkoušek včetně ZZP3 a  dvou startů na MR ZZP3 - jednou 4.místo, jednou 7.místo - její specialitou byly práce v sutinách a objektech.

     Klerinka už měla k stáru jen zbytky sluchu a byla  méně pohyblivá,  ale stále měla svou snaživou povahu a  bojovala do poslední chvíle o to, aby se zvedla a stačila nám. Často už jsem jí musela nechávat doma, protože delší procházky sice vydržela, ale měla pak velké potíže vstát.

      Za patnáct let jsme toho prožily hodně. Mimo běžného života mě napadá výcvik, zkoušky,závody, výstavy.  Byla  mezinárodní šampion krásy FCI,   měla  4 úspěšné vrhy štěňat  - nejúspěšnější Aaron, Alien, Aranka, Aclera, Benjamin, Benji, Casper, Catrey, Casserta, Dacler, Džina, Daya.  Benjamin a Casper mají zkoušky ZVV3,  někteří z jmenovaných jsou v zahraničí nebo mají v zahraničí potomky.    

      Aibinka je v současné době její zdatnou nástupkyní a chválím ji kde můžu. Ale to nic nemění na tom, že Klerinka byla a je kus mého života a že mi chybí a chybět bude.

     A  přišlo mi vhodné nějakou  malou vzpomínku napsat. Takže tady to je.

                                Pro Klerinku  

                                                                       panička s Aibinkou

 

Náhledy fotografií ze složky Klerinka-Clér Alké