Jdi na obsah Jdi na menu
 


AIDA ROMBRAND BOHEMIA - ch. st. z Vandalky

Open championat Holandsko 21.9.2008

Dne 21.9.2008 uspořádala chovná stanice holandských ovčáků Le Dobry - J.+K. Stienstre - závod holandských ovčáků v Hoogkerku. Závod byl pro všechny tři kategorie IPOI - IPOIII, s Aibinkou jsem se přihlásila do kategorie IPOII.

Počty účastníků se neustále měnily, ale nakonec byl pouze 1 účastník v kategorii IPOI, 1  v kategorii IPOII a 13 účastníků v IPOIII.

Nu, byly jsme s Aibinkou samy a tím pádem jsme i zvítězily?! Každopádně jsem ze závodu odjížděla s pocitem, že dlouhá únavná cesta v přívěsném vozíku /který do té doby vůbec neznala/, pak únavný den s trochou tréninku na cizího zcela jiného figuranta, než který pak nastupoval na závod /na závod vlastně nastupovali dva, druhý na protiútok -  i v naší kategorii IPO II/,   k tomu hárání. Jediný odpočinek byla noc před závodem, kdy se mnou Aibinka spala ve stanu, abych jí alespoň částečně dala kousek "domácího prostředí", protože Aibinka je "pes domácí", nikoli kotcový.

Na stopu jsme jely ráno na 8h., pastviny kus za Hoogkerkem,  ideální terén, hustá asi 20cm vysoká tráva, plná rosy. Stopu mi trochu odsprintovala, musela jsem jí dost držet, rosa jí vadila a tak jí několikrát sklepávala z čumáku, samozřejmě za patřičnou srážku bodů, u předmětů neležela v ose  - v té rychlosti to ani jinak nezvládne - takže stopa 82 bodů.

Až asi po 16h. jsme nastupovaly jako poslední na poslušnost a obranu, což bylo dost únavné, ale měla jsem alespoň čas zhlídnout téměř všechny poslušnosti a obrany. Perfektní i s chybami, jako na každých závodech, v každém případě mě holandští ovčáci nezklamali,  a je opravdu škoda, že se s nimi u nás tak málo cvičí. Poslušnost jsem něco zvorala já /na každé akci musím něco zkazit,  jinak to snad ani nejde/, něco málo pes, ale největší srážky jsme měli u každého cviku za pomalé předvedení - vše prý mělo být rychlejší. Poslušnost 81bodů.

Na obranu jsme nastupovali chvíli na to, makety byly pro nás překvapivě mezi keřy a stromy, na což naši psi nejsou zvyklí. Ale zdařile jsme došly až do konce, slušné zákusy, boje, dohlídačky ani jedna v sedě, trochu neposlušnosti když občas nechtěla hned jít k noze - co kdyby ten nepřítel znovu zaútočil? - nebo naopak šla dřív než měla. Na protiútoku jí  údajně  figurant před zákusem rychle uhnul, ale víc uvidím až na videu,  celkový výsledek obrana 80bodů.

Něco určitě umí líp, ale  uspěly jsme s velice  slušným průměrem   IPO II  82/81/80.

Mimo holandských účastníků byli po jednom z Francie, z Německa, z USA a tři!! z Čech. Nitro  v kategorii  IPO III  se rozhodně neztratil, stejně tak Aibinka v kategorii  IPO II.  Cezanne v kategorii  IPO I  nechtěla při vyštěkání odejít  od figuranta, takže byla diskvalifikována a nemohla pak pokračovat dál. Chce-li snad někdo kritizovat naše výkony ?? - každý! se mohl závodu zúčastnit .

Výsledková listina je uveřejněna na www.ledobryhollanders.nl , kde jsou  i  fotky všech účastníků .

Vidět 15 závodících holanďáků a den před tím na tréninku ještě další holanďáky byl pro mě zážitek. Přála bych to vidět všem, kdo holanďákům fandí. 

Příští rok, bude-li se závod pořádat, určitě jeďte.

Stojí to za to. 

                                                      Eva Košnarová + Aibinka

 

Náhledy fotografií ze složky Open Cup Holandsko 2008