Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj první pes vůbec a tím i první chovná fena byla  boxerka  BESSY ze Zasněžené stráně,  zlatá, velmi dobrá, která měla zkoušky ZVV3, ZPS1, ZZP2 a účast na MR ZZP2 /v té době to byla vrcholová záchranářská zkouška složená ze stopy, poslušnosti a specielních prací - specielní práce byly většinou v objektu/. BESSY dala 4 vrhy, nejznámější byl Argo - složil ZVV3 a Art  ZVV2. BESSY  se dožila  8 a půl roku .

Po nějaké době jsem si pořídila fenku  malinois  CLÉR ALKÉ,  což byla skvělá exteriérová fena, Interchampionka, která i výborně a ráda pracovala, zkoušky ZVV2, IPO1, ZPS1 aj. zkoušky včetně ZZP3 a 2x účast na MR záchranářských psů podle ZZP3 - 4. místo, a 7.místo. CLÉR dala 4 vrhy, nejúspěšnější byla Aclera, Aranka, Benjamin /Interchampion, složil ZVV3+ účast na mnoha závodech/, Catrey, Casserta, Džina /champ. , ZPU2,ZZP1,A3 +mj. i 2x mistr republiky BO v agility/, Daya / IPO3 + Interchampion a champion mnoha zemí/. Clér se dožila 15 a půl let a zemřela koncem června roku 2008.

Další E. vrh malinois byl odchován na malinois Džinu z Vandalky /nazývanou Šejla/,  fena  Erwen Auric má složenu mj. i zkoušku IPO3 a vrh byl exteriérově i pracovně úspěšný. Poslední úspěch Erwen bylo skvělé 2.místo na CACITu v roce 2009 /87/97/95/!!

Tyto stránky jsou vytvořeny pro fenu holandského ovčáka AIDA ROMBRAND BOHEMIA, zkoušky ZVV3, IPO3, SchH3, ZPS1, ZPU2, FPr3, T2..

I u plemene holandský ovčák chci ve své CHS z Vandalky odchovávat psy dobrých pracovních povah, dobrého zdraví a současně i dobrého exteriéru. Hledat dobrého krycího psa pro Aibinku je hodně složité, ale když člověk chce, podaří se to.

                                                                 Eva Košnarová    zvandalky@seznam.cz